تهویه آران انرژی
یکشنبه , آذر ۷ ۱۴۰۰
خانه / سایزینگ سیستم های تهویه مطبوع / سایزینگ سیستم های تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی

سایزینگ سیستم های تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی

سایزینگ به معنای برآورد کردن و منظور از سایزینگ سیستم های تهویه مطبوع، انتخاب سیستم تهویه مناسب در توان و ظرفیت مشخص می باشد. این بدین معناست که ظرفیت دستگاه خریداری شده نه بیشتر و نه کمتر از حد نیاز باشد.

ضرورت استفاده از سیستم با ظرفیت مناسب

همانطور که می دانید استفاده از سیستم های تهویه می بایست بسته به نیاز ما باشد. اگر ظرفیت آن کمتر از حد مورد نیاز ما باشد، طبیعتا موجب عدم تهویه مناسب شده و گرمایش و سرمایش مورد نیاز به خوبی صورت نمی گیرد.

حال شاید این سوال پیش آید که استفاده از سیستم های با ظرفیت بیشتر از حد نیاز خوب می باشد و یا نه که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

سایزینگ سیستم های تهویه

علت عدم استفاده از دستگاه های با ظرفیت بیشتر

همانند استفاده از سیستم با ظرفیت کمتر، دستگاه های با ظرفیت بیشتر نیز برای ما ایجاد مشکلاتی می کنند که می توان برخی از آن ها را به صورت زیر بیان کرد:

  • عدم گرم و یا خنک کاری یکنواخت محیط
  • خاموش و روشن شدن مکرر، به دلیل آنکه در صورت ظرفیت بیشتر(over sizing)، دستگاه به سختی و با توان بالا عمل تهویه را انجام می دهد و بازده مناسبی نیز ندارد.
  • فرسایش بالای سیستم. زیرا با افزایش تعداد دفعات خاموش و روشن شدن دستگاه، فرسایش تجهیزات به کار رفته افزایش می یابد و هزینه های ثانویه بیشتری تحمیل می گردد.
  • از آنجایی که دستگاه هنگام شروع مجدد بیشترین انرژی را مصرف می کند، به دلیل دفعات زیاد این عمل، مصرف انرژی و طبیعتا هزینه های مربوط به آن بیشتر می شود.
  • تکرار عمل خاموش و روشن شدن دستگاه، موجب افزایش تولید صدا می گردد.
  • به دلیل آنکه هرچه دستگاه از ظرفیت بیشتری برخوردار باشد گران تر است، این دستگاه ها موجب تحمیل هزینه اولیه بیشتری به خریدار می شود.

سایزینگ سیستم های تهویه

مشورت قبل از خرید سیستم های تهویه مطبوع

همواره پیشنهاد کرده شده است که قبل از خرید هر محصول علی الخصوص دستگاه های تهویه با افراد فعال در این زمینه و شرکت های معتبر فروش این سیستم ها مشورت لازمه را انجام دهید تا علاوه بر خرید دستگاه با سایز و اندازه و ظرفیت مطلوب، از پرداخت هزینه های جانبی دیگر جلوگیری به عمل آید.

مشاوران ما همواره آماده پاسخگویی  به مشتریان عزیز جهت مشخص کردن سایزینگ سیستم های تهویه و انتخاب درست و بهینه سیستم های تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی می باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید با مناسب ترین قیمت و بالاترین بازدهی با ما در ارتباط باشید:

راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120364630
شماره تلفن :02128424854
شماره فکس :02128424417
آدرس کانال: Aranenergyco@
پست الکترونیکی:info@chillerco.ir