گوشواره ای که قدمت آن به 5000 سال قبل از میلاد می رسد

در حالی که نوبی‌ها و مصری‌ها گوشواره طلا را در شمال آفریقا، اروپا و خاورمیانه محبوب می‌کردند، اعتقاد بر این است که این گوشواره‌ها مدت‌ها قبل از این دوره توسط آسیای‌های شرقی می‌پوشیدند.

شواهد باستان شناسی زیادی از گوشواره های حلقه ای یشمی در صندل مجلسی زنانه جنوب غربی و شمال شرقی آسیا وجود دارد که قدمت آن به 5000 سال قبل از میلاد می رسداین مربوط به بیش از 7000 سال پیش است!

به نظر می‌رسد فرهنگ‌های هندی حتی قبل از محبوب شدن در دنیای غرب از گوشواره‌های حلقه‌ای استفاده می‌کرده‌اند، زیرا تصاویر بسیاری از خدایان هندو و همچنین بودا با گوشواره حلقه‌ای وجود دارد.

علاوه بر این در بیشتر فرهنگ های آسیایی، گوشواره های حلقه ای نه تنها به عنوان لوازم جانبی مد، بلکه به عنوان وسیله ای برای دفع ارواح شیطانی دیده می شد.

حلقه‌های آن‌ها نیز بسیار حجیم‌تر از حلقه‌های غربی بود، و تعداد زیادی زیور آلات و آویزهای اضافی به هر حلقه متصل بود.

گوشواره

فرهنگ رومی نمونه منحصر به فرد و جذابی از قدرت تاریخی و فرهنگی گوشواره های حلقه ای است. فرهنگ رومی که در ایالات متحده و اروپای غربی در یونانی شناخته می شود، در واقع از منطقه پنجاب در شمال هند آمده است.

مردم رومانی به دلیل رنگ پوست قهوه ای و عشقشان به گوشواره های حلقه ای اغلب با مصری ها اشتباه گرفته می شدند.

یکی از اقلیت‌های قومی که از نظر تاریخی مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند، مردم رومی همچنان از گوشواره‌های حلقه‌ای استفاده می‌کنند که از هند با خود آورده‌اند، به همان شیوه‌ای که از دیگر لوازم و سنت‌های فرهنگی استفاده کرده‌اند.

محبوبیت گوشواره های حلقه ای و جواهرات به طور کلی یخچال دوقلو اسنوا 40 فوت در سراسر اروپا در قرون تاریکی به دلایل متعدد کاهش یافت به عنوان مثال، کمبود منابع به این معنی است که فقط خانواده سلطنتی و اشراف به فلزات و سنگ های قیمتی گرانبها دسترسی دارند، بنابراین همه نمی توانند جواهرات بخرند.

با این حال، چند گوشواره که مقرون به صرفه‌تر بودند قیمت عروسک روسی و از فلزات ارزان‌تر ساخته می‌شدند، ساده و در عین حال خیره‌کننده به نظر می‌رسیدند.

در آن زمان، جواهرات برابر با غرور یا ثروت بود، که در چارچوب اخلاقی یهودی مسیحی که رایج بود، گناه محسوب می شد به همین دلیل مردم از جواهرات رویگردان شدند.

با این حال، این امر رهبران مذهبی یا اشراف را از پوشیدن انواع جواهرات، از جمله گوشواره های حلقه ای، باز نداشت.

 • منابع:
  1. The History of Hoop Earrings and How They’re Viewed Today
 • تبلیغات: 
  1. شکستن قلک محک در ملا عام
  2. استفاده از شامپو برای پاکسازی اثر رنگ روغنی!
  3. شیشه 4 میل ساختمانی رنگی
  4. فواید دارویی و آنتی اکسیدانی عسل

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.