چیلر جذبی + قیمت خرید فروش

دستگاه های صنعتی امروزه به شکل های مختلفی و برای کاربرد های متنوع، تولید می شوند. وجود این دستگاه ها کمک کرده تا بسیاری از فعالیت های نشدنی و یا سخت، به راحتی انجام بشود. چیلر جذبی یکی از این دستگاه ها است که جزئی از سیستم برودتی بوده و می تواند با بهره گیری از انرژی حرارتی، آب را سرد کرده و به سیستم های تهویه ها در مراکز صنعتی بفرستد. این دستگاه مزیت های زیادی دارد و به همین دلیل میزان مصرف آن از صنایع بالا است. اگر شما هم در پی خرید این مدل هستید، ادامه مطلب را از دست ندهید چرا که در این بخش اطلاعات مفیدی مانند قیمت چیلر جذبی بررسی می شود. چیلر جذبی + قیمت خرید فروش

چیلر جذبی

چیلر جذبی چیلر جذبی نوع سیستم مبرد برپایه جذب است و به همین دلیل به این شکل نام‌گذاری شده است. این دستگاه می تواند کارایی زیادی برای بسیاری از مراکز صنعتی باشد و به همین دلیل در حجم های زیاد و با امکاناتی که مناسب محیط های صنعتی، تولید می شود. یک‌ چیلر جذبی می تواند از اپراتور، کندانسور، بخش جذب کننده و برج خنک کننده تشکیل بشود. هر یک از این بخش ها خود دارای مدل های مختلفی هستند که این تنوع باعث ارائه این دستگاه ها در مدل های مختلف شده است.

چیلر جذبی به نسبت میزان مصرف برق کمی دارد و این به دلیل استفاده این دستگاه از انرژی حرارتی است. همان طور که می دانید امروزه نیاز زیادی به صرفه جویی در مصرف انرژی و به خصوص برق وجود دارد از این رو برای صنعت یک کشور، مصرف وسایل با نیاز بالا به انرژی نمی تواند به صرفه باشد. گسترش محصولاتی مانند چیلر جذبی می تواند کمک زیادی به کاهش مصرف برق صنایع داشته باشد.

همان طور که اشاره شد این دستگاه صنعتی در مدل های مختلفی به بازار عرضه می شود. طبیعی است که ویژگی و امکانات موجود در مدل های مختلف، با هم تفاوت داشته باشد. قیمت چیلر جذبی در بازار هم بر مبنای همین امکانات تعیین می شود. البته در هنگام قیمت گذاری عوامل دیگری هم مانند میزان عمر و دوام محصول هم در نظر گرفته می شود.

مراکز فعال در زمینه فروش چیلر های جذبی به دو دسته نمایندگی های اصلی و مراکز فروش واسطه تقسیم می شوند‌. طبیعی است که قیمت مدل های ارائه شده در نمایندگی های اصلی بهتر از مراکز فروش واسطه باشد، چرا که این مراکز از اصلی ترین فروشگاه های پخش این دستگاه در بازار بوده و بدون واسطه این کار را انجام می دهند.‌

از این رو بهتر است مرکزی برای خود انتخاب کنید که در آن نیاز به پرداخت هزینه های بیشتر بابت سود بیشتر واسطه ها نباشید. عمده مصرف کنندگان هم از طریق نمایندگی های مجاز و اصلی این محصول را خریداری کرده و سفارش می دهند.

چیلر جذبی قم

چیلر جذبی قم چیلر های جذبی ارائه شده در بازار می توانند تولیدات مراکز مختلفی در کشور باشند. به طور کلی واحد های زیادی در داخل کشور اقدام به طراحی و تولید دستگاه های چیلر کرده اند که در میان آن ها می توان مدل های با کیفیتی را هم مشاهده کرد. این موضوع باعث شده تا در بازار دیگر کمتر مدل های وارداتی دیده بشود.

چیلر جذبی قم یکی از مدل های با کیفیت داخلی است که می تواند کارایی لازم را برای شما ایجاد کند‌. به مانند همه مدل های بازار، این دستگاه هم دارای طراحی های مختلفی در غالب مدل های متنوع است که می تواند برای نیاز های مصرف کنندگان مناسب باشند.

چیلر جذبی بزرگ

چیلر جذبی بزرگ چیلر جذبی بزرگ دارای سایزی بیشتر از مدل های دیگر می باشد که این موضوع به دلیل طراحی آن ها می باشد. در این محصول امکانات بیشتری به مصرف کنندگان ارائه می شود و به همین دلیل طراحی آن دارای اندازه بزرگتری شده است. چیلر های کوچک برای برخی مراکز صنعتی کارایی مناسبی ندارند و به همین دلیل برای این محیط ها از چیلر های بزرگ استفاده می شود.

صرف بزرگ بودن و شاید داشتن امکانات بیشتر نمی تواند این مدل را برای همه مراکز صنعتی، به صرفه بکند. هر یک از چیلر های عرضه شده در بازار، دارای کاربرد های خاص خود هستند و از این رو نمی توان چشم بسته، این مدل ها را خریداری کرد. ابتدا باید ارزیابی دقیقی از نوع نیاز و خواسته های مصرف کننده انجام بشود و سپس باید مدل مناسب به آن ها پیشنهاد بشود.

چیلر جذبی بزرگ هم از این قاعده مستثنی نبوده و زمانی می تواند بیشترین کارایی را داشته باشد که در جای مناسب خود به کار گرفته بشود‌. از این رو نباید انتظار زیادی از آن داشته باشید. به همین دلیل، اگر می خواهید از این دستگاه ها بازدهی مناسبی بگیرید، باید آن ها را زمانی خریداری کنید که محیط بر اساس کاربرد آن ها باشد.

البته باید در نظر داشته باشید که این مدل به دلیل اندازه بزرگ، فضای زیادی را هم اشغال می کند که این موضوع برای مراکز کوچک، می تواند مشکل ساز باشد. بهتر است با در نظر گرفتن این عوامل و از همه مهم تری نیاز خود، نسبت به خرید این مدل، اقدام کنید‌.

چیلر جذبی خورشیدی

چیلر جذبی خورشیدی همان طور که اشاره شد دستگاه چیلر از انرژی حرارتی و گرمایی برای خنک کردن آب استفاده می کند. اما این انرژی می تواند نور خورشید هم باشد‌.‌ چیلر های جذبی خورشیدی دارای پنل هایی هستند که انرژی خورشید را جذب کرده و در اختیار دستگاه برای خنک کردن آب، قرار می دهد. استفاده از این محصول بسیار به صرفه است چرا که انرژی اولیه و مصرفی آن به صورت رایگان است.

نور خورشید همیشه در دسترس بوده و به همین دلیل نیاز به صرف هزینه بیشتری برای تامین انرژی چیلر نمی باشد. مراکز زیادی در حال خرید چیلر خورشیدی هستند و از این رو شاید در آینده ای نزدیک، بسیاری از چیلر های به کار رفته در مراکز صنعتی، از این نوع باشند. البته این دستگاه هم کاربرد های خاص خود را دارد برای مثال محیط های که آفتاب گرم و زیادی ندارند نمی توانند برای استفاده از چیلر خورشیدی مناسب باشند‌.

به طور کلی در این مطلب با چیلر ها آشنا شدید و دانستید که این محصولات مدل های مختلفی دارند. ضمنا اطلاعاتی هم درباره نحوه قیمت گذاری این مدل ها فرا گرفتید از این رو اکنون باید بهتر بتوانید این محصولات را انتخاب کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.