پیرزنی با خوردن جو خراسان شمالی 20 سال جوانتر شد

جو دوسر حاوی اجزای مختلفی است که برای اعمال فواید سلامتی جو خراسان شمالی پیشنهاد شده است. نوع اصلی فیبر محلول در جو دوسر بتا گلوکان است که برای کمک به کند کردن هضم، افزایش سیری و سرکوب اشتها مورد تحقیق قرار گرفته است.

بتا گلوکان می تواند با اسیدهای صفراوی غنی از کلسترول در روده متصل شود و آنها را از طریق دستگاه گوارش و در نهایت به خارج از بدن منتقل کند.

جو کامل همچنین حاوی مواد شیمیایی گیاهی به نام ترکیبات فنولیک و فیتواستروژن است که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کند تا اثرات مخرب التهاب مزمن را که با بیماری های مختلف مانند بیماری های قلبی عروقی و دیابت مرتبط است، کاهش دهد.

از آنجایی که تحقیقات موجود مختص جو دوسر محدود است، بیشتر مطالعات زیر مصرف غلات کامل را ارزیابی کردند که علاوه بر جو، چندین نوع غلات کامل را نیز شامل می شد. بنابراین، یافته ها را نمی توان به تنهایی در مورد جو دوسر اعمال کرد.

بیماری های قلبی: جو با فواید سلامت قلب مرتبط است، اما تحقیقات درجات متفاوتی از فواید را نشان می دهد. بخشی از تغییرات ممکن است ناشی از متاآنالیزها یا مرورهایی باشد که انواع مختلف مطالعات را با هم مقایسه کرده اند.

یا اشکال مختلف جو را مقایسه کرده اند برخی از مطالعات نه تنها مصرف جو، بلکه مصرف کلی تر غلات کامل را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. مطالعات دیگر نوع دقیق یولاف مورد استفاده را مشخص نکردند.

یک مرور سیستماتیک از 9 کارآزمایی تصادفی‌سازی‌شده و کنترل‌شده شواهد کافی برای نشان دادن اینکه رژیم‌های غلات کامل شامل جو دوسر خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی یا کاهش کلسترول خون یا فشار خون را کاهش می‌دهد، پیدا نکرد.

با این حال، نویسندگان مطالعه حجم نمونه کوچک و مدت زمان نسبتاً کوتاه مداخلات (چهار ماه یا کمتر) را تأیید کردند. این مطالعات شامل طیفی از غذاهای غلات کامل علاوه بر جو مانند برنج قهوه ای، گندم کامل، جو و چاودار بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.