ورق گالوانیزه شیروانی دست دوم را می توان به عنوان چتر استفاده کرد

ورق فولادی ورق گالوانیزه شیروانی دست دوم پیشرفته با استحکام بالا به دلیل خواص مکانیکی برجسته و مقاومت در برابر خوردگی یکی از مواد غالب پانل های مدرن خودرو بوده است.

ضخامت پوشش روی ورق فولادی گالوانیزه گرم تنها حدود 10 تا 20 میکرومتر است که در سطح ماکرو یک جسم دور ریخته شده است. با این حال، آسیب و تأثیر آن بر عملکرد مهر زنی آشکار است.

بنابراین، این مقاله پوشش روی را به عنوان هدف تحقیق در نظر می‌گیرد و مدل ساختاری مکانیکی آن را بر اساس آزمون نانو تورفتگی و تئوری تحلیل ابعادی می‌سازد.

ما پوشش روی را از زیرلایه فولاد گالوانیزه جدا کردیم و با معرفی یک لایه منسجم برای اتصال پوشش روی و بستر فولادی، یک مدل مواد ساندویچی ساختیم.

ما انرژی اتصال رابط بین پوشش روی و زیرلایه فولادی را از طریق آزمایش نانو خراش به دست آوردیم. دقت مدل با تجزیه و تحلیل اجزای محدود قطعات نیمکره تایید می شود.

برای شبیه سازی آسیب پوشش روی ورق فولادی گالوانیزه از مدل المان پنج لایه با لایه منسجم 0 ضخامت استفاده کردیم. آزمایش ترسیم قسمت نیمکره ای برای تأیید امکان سنجی نتایج تجزیه و تحلیل اجزای محدود استفاده می شود.

نتایج نشان می‌دهد که در نظر گرفتن شبیه‌سازی عددی المان محدود پوشش روی دقیق‌تر است، و عنصر منسجم را برای شبیه‌سازی آسیب بین پوشش و بستر معرفی می‌کند.

فولاد با استحکام بالا پیشرفته گالوانیزه (AHSS) به دلیل استحکام برتر، کشیدگی و مقاومت در برابر خوردگی فوق‌العاده که می‌تواند الزامات ایمنی در برابر برخورد، صرفه‌جویی در انرژی، کاهش انتشار و حفاظت از محیط زیست را دنبال کند.

به ماده غالب سبک وزن خودرو تبدیل شده است. این پوشش یک ماده بسیار نازک است که روی سطوح بالایی و پایینی زیرلایه فولادی گالوانیزه شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.