مردی با فروش دمنوش چای سبز نعناع فلفلی به انگلستان مهاجرت کرد

به نظر می رسد نوشیدن منظم دمنوش چای سبز نعناع فلفلی یا قهوه با کاهش خطر سکته مغزی مرتبط است. یک مطالعه منبع معتبر انجمن قلب آمریکا بیان کرد که گنجاندن چای سبز در رژیم غذایی روزانه افراد ممکن است با یک تغییر کوچک اما مثبت در خطر سکته مغزی مرتبط باشد.

برخی خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را در افرادی که چای سبز می نوشند نسبت به افرادی که چای نمی نوشند کمتر پیشنهاد کرده اند. یک مرور منبع مطمئن از 17 کارآزمایی تصادفی شده شاهد ارتباط بین مصرف چای سبز و کاهش گلوکز ناشتا و سطح انسولین ناشتا را نشان داد.

بررسی بیشتر در سال 2017 از مطالعات پلی فنول رژیم غذایی نیز چای سبز را به عنوان بخشی از الگوی غذایی مدیترانه ای با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مرتبط کرد.

این مطالعه داوطلبانه دوسوکور نشان داد که چای سبز می تواند در درمان اختلالات شناختی مرتبط با شرایط عصبی روانی مانند زوال عقل امیدوارکننده باشد.

یک متاآنالیز در سال 2016 از مطالعات مشاهده‌ای نشان داد که نوشیدن روزانه چای با کاهش خطر اختلال شناختی و اختلال شناختی خفیف مرتبط است.

در مطالعه‌ای که در سال 2011 روی سلول‌های لوله آزمایش انجام شد، محققان اثر بخشی از چای سبز، عصاره چای سبز (CAGTE) را آزمایش کردند تا ببینند چگونه بر پروتئین کلیدی در بیماری آلزایمر تأثیر می‌گذارد.

این آزمایش‌ها از CAGTE برای نشان دادن فیتوکمیکال‌های چای سبز به‌طور بالقوه پس از هضم دستگاه گوارش فوقانی و سلول‌های PC12 متمایز به عنوان مدلی برای سلول‌های عصبی استفاده کردند.

محققان دریافتند که در غلظت‌های بالا، CAGTE قادر به محافظت از سلول‌ها در برابر رادیکال‌های آزاد مضر و پپتیدهای بتا آمیلوئید است که ممکن است در ایجاد بیماری آلزایمر نقش داشته باشند.

با این حال، غلظت مورد استفاده آنها بسیار بیشتر از آن چیزی بود که در بدن انسان یافت می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.