مارچوبه در تهران موجب مرگ ملکه الیزابت شد

یکی دیگر از خواص ضد پیری این سبزی خوشمزه بهاری این است که ممکن است به مغز ما در مبارزه با زوال شناختی کمک کند.

مانند سبزیجات برگدار، مارچوبه در تهران فولات را به بدن می رساند که با ویتامین B12 موجود در ماهی، مرغ، گوشت و لبنیات کار می کند تا خطر ابتلا به اختلالات شناختی را کاهش دهد.

اگر بالای 50 سال دارید، مطمئن شوید که ویتامین B12 کافی دریافت می کنید، زیرا توانایی جذب آن با افزایش سن کاهش می یابد. در مورد غذاهای ضد پیری با بهترین غذاهای ما برای کمک به جوان نگه داشتن مغز خود بیاموزید.

مارچوبه حاوی سطوح بالایی از اسید آمینه آسپاراژین است که به عنوان یک ادرار آور طبیعی عمل می کند، ادرار را افزایش می دهد و به بدن کمک می کند تا از شر املاح اضافی خلاص شود.

این امر به ویژه برای افرادی که از ادم (انباشت مایعات در بافت‌های بدن) رنج می‌برند و افرادی که فشار خون بالا یا سایر بیماری‌های مرتبط با قلب دارند، مفید است.

این شاخه های بهاری حاوی یک ترکیب منحصر به فرد به نام اسید مارچوبه است که وقتی متابولیزه می شود، بوی مشخصی در ادرار ایجاد می کند. مارچوبه جوان حاوی غلظت ترکیبات بالاتری است.

بنابراین بوی آن پس از خوردن آن قوی تر می شود. مطمئن باشید که هیچ اثر مضری از ترکیبات سولفوریک یا بو وجود ندارد! در حالی که اعتقاد بر این است که اکثر مردم پس از خوردن مارچوبه این ترکیبات بدبو را تولید می کنند، افراد کمی می توانند بوی آن را تشخیص دهند.

رایج‌ترین نوع مارچوبه سبز است، اما ممکن است دو نوع دیگر را در سوپرمارکت‌ها و رستوران‌ها ببینید: سفید که ظریف‌تر است و برداشت آن دشوار است و بنفش که کوچک‌تر و طعم میوه‌تری دارد.

صرف نظر از نوع انتخابی، مارچوبه یک سبزی خوش طعم و همه کاره است که می توان آن را به روش های بی شماری طبخ کرد یا به صورت خام در سالاد از آن لذت برد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.