شیلنگ آب برزنتی موجی مرگ کودک 7 ساله شد

در صنعت باغبانی شیلنگ آب برزنتی خیساندنی برای محصولات ردیفی مانند هویج و لوبیا عالی هستند، اما برای آبیاری درختان و درختچه‌ها یا یک باغ ظروف وسیع، احتمالاً می‌خواهید یک سیستم آبیاری قطره‌ای پیچیده‌تر راه‌اندازی کنید.

توپوگرافی نیز مورد توجه است: اگر باغ شما تپه ای است، احتمالاً باید از قطره چکان هایی استفاده کنید که تغییرات فشار در خط را جبران می کند.

به خاطر داشته باشید که گیاهان می توانند به آبیاری قطره ای “اعتیاد” کنند، زیرا ریشه ها در منطقه ای که آب در دسترس است متمرکز می شوند. پخش یکنواخت آب در سراسر منطقه آبیاری برای رشد یکنواخت ریشه مهم است.

به عنوان مثال، اگر درختان و درختچه ها را آبیاری می کنید، قطره چکان ها را در دو یا چند طرف هر گیاه قرار دهید. به همین دلیل، بهتر است آبیاری طولانی و آهسته ارائه دهید.

اگر آن را برای جلسات مکرر و کوتاه روشن کنید، آب در خاک پخش نمی شود و در نتیجه ریشه ها توده ای محکم و توپ مانند در اطراف قطره چکان ها تشکیل می دهند.

یک راه کم خطر برای آزمایش آبیاری قطره ای استفاده از کیت استارتر است. اکثر شرکت‌هایی که سیستم‌های آبیاری قطره‌ای را می‌فروشند، کیت‌هایی را برای باغ‌های کوچک و بزرگ با اجزای ضروری ارائه می‌دهند.

به خاطر داشته باشید که برخی از کیت ها شامل تنظیم کننده های فشار، تایمر، جلوگیری از جریان برگشتی و فیلترهای خط نیستند.هنگامی که چندین شیلنگ خیساندن سر به سر متصل می شوند، بیشتر آب از نزدیکترین شیلنگ به شیر آب خارج می شود.

آب کمتری به انتهای دوردست خواهد رسید. با ایجاد مناطق آبیاری مجزا با شلنگ خیساندن بیش از 100 فوت، از توزیع ناهموار آب جلوگیری کنید. از کوپلینگ های اتصال سریع یا دریچه های Y برای تعویض آب از منطقه ای به منطقه دیگر استفاده کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.