شیشه سکوریت راه پله موجب مرگ 2 زوج جوان برزیلی شد

پلکان شیشه سکوریت راه پله مارپیچ برای بسیاری از فروشگاه های اپل نمادین است. باحال به نظر میرسه بسیار شیک، بسیار سیبی. با این حال، اگر می خواهید به طبقه اول بروید و دامن می پوشید کمتر جالب است.

ممکن است افرادی در زیر پله ها ایستاده باشند و به باسن شما نگاه کنند. یا بدتر: گرفتن عکس با آیفون های جدیدشان. آیا هیچکس در هنگام طراحی راه پله به این موضوع فکر نکرد؟

ظاهرا نه. و فروشگاه اپل تنها جایی نیست که می توانید پله ها و کف های شفاف یا انعکاسی پیدا کنید. یک قاضی اوهایو به افرادی که برای راه پله های شیشه ای در دادگاه محل کار او دامن پوشیده اند هشدار داد.

دیگر ساختمان های عمومی مهم با کف یا پلکان شیشه ای شامل کتابخانه نیکانور پارا در دانشگاه دیگو پورتالس در سانتیاگو (شیلی) و فرودگاه بین المللی هنگ کنگ است.

کفپوش های شفاف و انعکاسی در هنگ کنگ به قدری رایج هستند که اتحاد دموکراتیک برای بهبود و پیشرفت هنگ کنگ فهرستی از 17 نقطه را ایجاد کرد که خطر بالا رفتن را به همراه دارد: عکس گرفتن مخفیانه یا فیلم برداری زیر دامن.

این نشان می دهد که برخی از معماران بیشتر به زیبایی شناسی طراحی خود اهمیت می دهند تا ایجاد فضاهایی که برای همه قابل دسترس باشد.

و منظور ما از همه، همه کسانی است که دامن بپوشند، از جمله افرادی که با پوشیدن دامن، انتظارات را بر اساس جنسیت فرضی خود زیر پا می گذارند.

چرا این ساختمان ها اینقدر کاربر پسند نیستند؟ شاید به این دلیل که معمارانی که آن‌ها را طراحی می‌کنند، از کاربران انتظار دارند که مردان سیس باشند مثل خودشان معماری هنوز یک رشته مردانه است که منجر به نقاط کوری مانند اینها می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.