زن با پسته خندان برای فرزندش گوشواره درست کرد

پسته به دلیل محتوای بالای اسیدهای چرب غیراشباع اشباع نشده، میوه خشک شکننده ای است که در تماس با نور و رطوبت، دچار ترش و نرم شدن می شود.

پسته خندان تازه باید قبل از استفاده پوسته پوسته شود و در حالت ایده آل، بلانچ شود. برای سهولت در این مرحله دوم، می توان آن را برای چند دقیقه در آب جوش بلانچ کرد.

بنابراین توصیه می شود قبل از استفاده آن را در جعبه خود، در جای خنک و دور از نور نگهداری کنید. پس از جدا شدن از پوسته، بهتر است ظرف چند هفته آن را مصرف کنید تا طعم آن از بین نرود.

در هوای گرم می توان آن را در یخچال نگهداری کرد. برای افزایش مدت زمان نگهداری می توان پسته را با پوسته آن در فریزر قرار داد.

برای اینکه پسته را مزه دار کنید، می‌توانید آن را برای چند ثانیه در تابه خشک کنید و سپس آن را در دستور پخت‌های مختلف قرار دهید.

چه کامل، چه له شده یا پودر شده، به خوبی از پخت و پز پشتیبانی می کند و به راحتی در شیرینی ها، کیک ها یا حتی چاشنی های آشپزخانه گنجانده می شود!

پسته های ایران و یونان بی شک خوشمزه ترین هستند! متأسفانه بیشتر پسته های فروخته شده در فرانسه از کالیفرنیا می آیند و طعم آنها کمتر مشخص است.

بسته به کاربرد مورد نظر، می توان آنها را به صورت کامل، هرس شده، پودر، پوره یا نمکی خریداری کرد. در حالت ایده آل، توصیه می کنیم آن را ساده و کامل انتخاب کنید تا از سدیم اضافی جلوگیری کنید و زمان نگهداری آن را طولانی تر کنید.

در واقع پودر پسته و پسته پوسته دار به ترش خوردگی حساسیت بیشتری دارد و باید سریعتر مصرف شود!انواع مختلفی از درختان پسته در سرتاسر جهان رشد می کنند.

برخی میوه ای و برخی غیر میوه ای. در میان انواع میوه، پسته ورا در فرانسه بسیار رایج است، پسته ناپولیتانا از سیسیل، اکبری از ایران یا کرمان که در کالیفرنیا رشد می کند!

از گونه های غیر میوه می توان به درخت پسته لنتیسک، درخت پسته اطلس یا درخت پسته چینی اشاره کرد. در نهایت، پسته برونته سیسیلی یک پسته بسیار معروف است که به لطف طعم برجسته اش مورد تحسین قنادی ها قرار می گیرد!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.