زنی با چای ترش خشک فسنجان درست کرد

انواع که از برگ های گیاه Camellia sinensis فقط در استان فوجیان ساخته شده است، کمترین فرآوری را در بین چای ها دارند.

برگها به سادگی خشک و پژمرده می شوند که به آنها طعمی بسیار لطیف، چای ترش خشک طبیعی شیرین و کاملاً گرد می دهد. همچنین کافئین بسیار کمی دارد.

برخلاف انواع دیگر، چای گیاهی از برگ های چای به دست نمی آید. از گیاهان، میوه ها و گل های خشک شده تهیه می شود که طیف گسترده ای از طعم های لطیف را ایجاد می کند.

این انواع چای بدون کافئین هستند و برای مشتریانی که محدودیت های غذایی دارند ایده آل هستند. ترکیبات رایج برای عرقیات گیاهی عبارتند از: بابونه، زنجبیل، علف لیمو، نعناع فلفلی، گل رز، هیبیسکوس و میوه های خشک.

چای بنفش از سویه ای از Camellia sinensis که در کنیا رشد می کند، دم می شود. برگ های چای بنفش حاوی یک جهش ژنتیکی منحصر به فرد است که همان آنتی اکسیدان زغال اخته را تولید می کند.

به چای فواید سلامتی قدرتمند و رنگ بنفش منحصر به فرد آن می دهد. علاوه بر این، چای بنفش به طور قابل توجهی کافئین کمتری نسبت به چای سیاه و چای سبز دارد.

چای Pu-erh که به طور سنتی در استان یوننان چین تولید می شود، از سویه دایه گیاه کاملیا سیننسیس تهیه می شود. پس از خشک شدن و رول شدن برگ ها، چای سازها آنها را در یک فرآیند تخمیر میکروبی قرار می دهند تا طعم آنها تغییر کند.

چای Pu-erh که مانند شراب پخته می شود، حاوی طیف گسترده ای از طعم ها است که مطمئناً مورد علاقه علاقه مندان چای قرار می گیرد. حاوی سطوح پایین کافئین است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.