زنی با ظرف یکبار مصرف شیرینی همسرش را به قتل رساند

پلاستیک های ظرف یکبار مصرف شیرینی فقط یک بار قبل از دور ریختن یا بازیافت استفاده می شوند. آلودگی پلاستیک به طور مداوم در طول دهه سازمان ملل در احیای اکوسیستم مورد توجه قرار گرفته است.

نمونه‌های زیادی از پلاستیک‌های منفرد از جمله همزن‌های قهوه، بسته‌های غذایی، کیسه‌های پلاستیکی و بطری‌های آب وجود دارد که تهدیدی قابل‌توجه برای سلامت انسان و محیط زیست هستند.

زباله های پلاستیکی سوزانده می شوند، غذاهای دریایی آلوده می شوند و پلاستیک های خطرناکی با مصرف پلاستیک های یکبار مصرف تشکیل می شوند.

اقلام یکبار مصرف ساخته شده از پلاستیک مانند بطری های پلاستیکی، درب بطری، بسته بندی مواد غذایی، نی و کیسه های پلی اتیلن وجود دارد. محصولات پلاستیکی برای یک بار استفاده طراحی شده اند و پس از استفاده دور ریخته می شوند.

ظروف پلاستیکی، نی، همزن قهوه، بطری های نوشابه و آب و اکثر بسته بندی های مواد غذایی نمونه هایی از پلاستیک های یکبار مصرف یا دور ریختنی هستند.

آنها فقط پس از یک بار استفاده دور انداخته یا بازیافت می شوند. تنها 10 تا 13 درصد از محصولات پلاستیکی در سطح جهان بازیافت می شوند. سالانه حدود 300 میلیون تن پلاستیک تولید می شود و نیمی از آن دور ریخته می شود.

بازیافت پلاستیک یکبار مصرف مشتق شده از نفت به دلیل ماهیت آن دشوار است. مواد اولیه و مواد شیمیایی جدید باید اضافه شود و پلاستیک بازیافت شده فقط برای تعداد محدودی از محصولات قابل استفاده است.

سمی بودن پلاستیک باعث می شود که محیط زیست برای 1000 سال آسیب ببیند. کیسه های پلاستیکی به طور کامل شکسته نمی شوند، بلکه تخریب می شوند، میکروپلاستیک می شوند و سموم را جذب می کنند.

در سال 2015 حدود 7,30,000 تن بسته بندی، گونی و کیسه در ایالات متحده تولید شد. 87 درصد از آنها در دفن زباله ها و اقیانوس ها قرار گرفتند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.