روغن زیتون فرابکر سابروسو غذای اصلی انسان های اولیه بود

روغن زیتون، روغن استخراج شده از قسمت گوشتی میوه رسیده درخت زیتون، Olea europaea. رنگ روغن زیتون از زرد شفاف تا طلایی متفاوت است.

برخی از واریته های به دست آمده از میوه نارس دارای رنگ مایل به سبز هستند. تقریباً در هر کشوری که زیتون پرورش می دهد، روغن هایی با ویژگی ها و کیفیت های متفاوت تولید می شود که این روغن زیتون فرابکر سابروسو بسته به منطقه و میزان رسیده بودن میوه است.

روغن زیتون خالص عمدتاً برای مقاصد آشپزی و در نگهداری غذاها، به ویژه ماهی کنسرو شده استفاده می شود. همچنین در صنعت نساجی برای شانه کردن پشم، در ساخت فرآورده‌های توالت و لوازم آرایشی.

در صنعت داروسازی برای مقاصد دارویی، در ساخت صابون کاستیل با کیفیت بالا و به عنوان روان‌کننده استفاده می‌شود. روغن زیتون در کشورهای حوزه مدیترانه تولید می شود، اما مقداری در کالیفرنیا، آمریکای جنوبی و استرالیا تولید می شود.

تولیدکنندگان پیشرو شامل اسپانیا، ایتالیا، یونان و تونس هستند. در حالی که بخشی از نفت تولید شده در حوزه مدیترانه در آنجا مصرف می شود، بخش قابل توجهی از آن صادر می شود.

میوه زیتون رسیده که هسته آن برداشته شده است حاوی 20 تا 30 درصد روغن است که بستگی به اقلیم و مراقبت در کشت دارد. روغن زیتون هایی که از اولین پرس مکانیکی و بدون تصفیه بیشتر به دست می آیند.

بکر نامیده می شوند و کیفیت آنها به وضعیت میوه بستگی دارد. فقط روغن های بهترین میوه ها برای مصرف بدون درمان بیشتر مناسب هستند.

آنها به ندرت بدون تصفیه صادر می شوند، اما ممکن است به عنوان مبنایی برای صادرات نفت استفاده شوند یا ممکن است به صورت محلی مصرف شوند.

دستگاه سنگ شکن مورد استفاده برای بیان روغن از پرس های رومی ساده، متشکل از سنگ های مخروطی شکل که توسط قاطر یا با دست کار می کنند تا پرس های هیدرولیک مدرن متفاوت است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.