ذرت مکزیکی کیلویی ایرانی که موفق به دریافت پاسپورت کانادا شد

یک مطالعه آینده‌نگر در تعداد زیادی از زنان باردار ژاپنی نیز خطر کمتر دیابت بارداری را در افراد دارای بالاترین ربع مصرف شکلات نشان داد.

اما نه در کسانی که به همان میزان شکلات لینت تلخ غنی از پلی فنل (500 میلی گرم) مصرف می کنند، بنابراین مصرف روزانه مقادیر کمی فلاونول از کاکائو یا شکلات، همراه با دریافت رژیم غذایی فلاونوئیدها، یک رویکرد طبیعی و اقتصادی برای پیشگیری یا کمک بالقوه به درمان T2D با حداقل سمیت و عوارض جانبی منفی است.

به نظر می رسد اثرات مشاهده شده بر روی هموستاز گلوکز به شدت به مقدار پلی فنل ها بستگی دارد؛ در واقع، یک مطالعه متقاطع تصادفی شده و کنترل شده با دارونما، پس از 4 هفته، اثرات متابولیک منفی (به عنوان مثال، افزایش انسولین ناشتا، مقاومت به انسولین و کورتیزول بزاقی) را در افراد مصرف کننده 20 گرم در روز شکلات تلخ با پلی فنل ناچیز نشان داد.

با این حال، بیشتر محصولات یا شکلات‌های کاکائوی محلول موجود در بازار، حاوی مقدار کمی فلاونول هستند و سرشار از قند و کالری هستند.

بنابراین، مصرف زیاد شکلات عواقب متناقضی مانند افزایش وزن و اختلال در هموستاز گلوکز به ویژه در بیماران T2D و افراد چاق ایجاد می کند.

نتایج در مورد اثرات مصرف کاکائو / شکلات بر سرطان بسیار بحث برانگیز است. مطالعات اولیه نشان داد که مصرف بیش از حد شکلات می تواند یک عامل مستعد کننده برای ایجاد تومور (به عنوان سرطان روده بزرگ و پستان) باشد.

بر اساس سایر مطالعات آزمایشگاهی، کاکائو از رشد سلول های سرطانی جلوگیری می کند. با این حال، مکانیسم‌های دقیق ضد سرطان به خوبی درک نشده است.

برخی از نویسندگان نشان دادند که پروسیانیدین های مشروب کاکائو به طور قابل توجهی بروز و تعدد کارسینوم های ریه و کاهش آدنوم تیروئید ایجاد شده در موش های صحرایی نر و مهار تومورزایی پستان و لوزالمعده در موش های صحرایی ماده را کاهش داد.

پروسیانیدین های کاکائو همچنین فعالیت فاکتور رشد اندوتلیال عروقی و فعالیت رگ زایی مرتبط با تومور را کاهش داده و تنظیم پایین تیروزین کیناز ErbB2 را تعیین می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.