در گذشته از عسل رس کرده برای سالم ماندن اجساد استفاده می کردند

عسل خام همچنین حاوی گرده زنبور عسل رس کرده و بره موم است که ماده ای چسبناک و چسب مانند است که زنبورها از آن برای نگه داشتن کندوی خود استفاده می کنند. عسل معمولی ممکن است به اندازه عسل خام حاوی بره موم و گرده زنبور عسل نباشد.

بررسی سال 2017 منبع مورد اعتماد در مورد عسل و بررسی 2015 منبع مورد اعتماد در مورد گرده زنبور عسل گزارش می دهد که بره موم و گرده زنبور عسل می توانند خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدانی، ضد باکتریایی و ضد سرطانی داشته باشند.

بخش‌های زیر هفت مزیت سلامت مبتنی بر شواهد عسل خام را بررسی می‌کنند. محققان بر این باورند که برخی از مزایای اصلی سلامتی عسل از محتوای آنتی‌اکسیدانی آن ناشی می‌شود.

عسل طبیعی حاوی طیفی از ترکیبات است که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند، از جمله فیتوکمیکال ها، فلاونوئیدها و اسید اسکوربیک.

آنتی اکسیدان ها با از بین بردن رادیکال های آزاد، استرس اکسیداتیو را در بدن کاهش می دهند. دانشمندان استرس اکسیداتیو را با طیف وسیعی از بیماری های مزمن از جمله بسیاری از سرطان ها مرتبط دانسته اند.

با خوردن یک رژیم غذایی غنی از آنتی اکسیدان، افراد می توانند خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش دهند. برخی از مردم معتقدند که پاستوریزه کردن تعداد آنتی اکسیدان های موجود در عسل را کاهش می دهد.

هیچ تحقیق خاصی در مورد چگونگی تاثیر پاستوریزاسیون بر آنتی اکسیدان های موجود در عسل وجود ندارد، اما مطالعات نشان می دهد که حرارت دادن سایر غذاها می تواند محتوای آنتی اکسیدانی آنها را کاهش دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.