خوراک ماهی بتا را می توان به عنوان غذای اصلی استفاده کرد

امروزه خوراک ماهی بتا مانند اکثر محصولات غذایی، دارای ماندگاری محدود و الزامات ویژه ای برای جابجایی است. برای پی بردن به ارزش کامل اقتصادی و تغذیه ای این خوراک ها، نگهداری و نگهداری صحیح آنها ضروری است.

بدتر شدن کیفیت خوراک در طول ذخیره سازی را می توان با چرخش مکرر موجودی و تلاش هماهنگ برای حفظ خانه داری و شرایط محیطی خوب که مانع از رشد کپک و آلودگی توسط حشرات و جوندگان می شود، به حداقل رساند.

اهمیت توجه دقیق به الزامات خاص برای نگهداری و جابجایی مناسب خوراک آبزیان قابل اغراق نیست. در اکثر مزارعی که ماهی یا میگو پرورش می دهند، هزینه خوراک بزرگترین مورد هزینه است.

بنابراین، حتی یک کاهش کوچک در خوراک تلف شده می تواند به طور قابل توجهی بر هزینه تولید تأثیر بگذارد و به طور مستقیم بر سودآوری نهایی تأثیر بگذارد.

در نهایت، مهم است که در نظر داشته باشید که کیفیت خوراک نهایی هرگز در طول ذخیره سازی بهبود نمی یابد، اما می توان آن را در همان سطحی که با استفاده از چندین استراتژی توضیح داده شده در این فصل دریافت کرد، حفظ کرد.

تولید متعادل خوراک آبزی پروری فرآیندی است که در آن متغیرهای متعددی دخیل هستند مواد خام، فرمولاسیون های تغذیه ای، حمل و نقل، عملکرد بازار، و حتی ممکن است آب و هوا را نیز در بر بگیریم، که بدون شک فعالیت های کشاورزی را نیز تنظیم می کند.

که عرضه و قیمت محصولات جانبی کشاورزی را مشخص می کند. با این حال، هنگامی که در محل قرار می گیرد، عامل کلیدی عملیات آسیاب خوراک است.

عملیات آسیاب خوراک سیستم های پویا هستند. هر یک از عناصر آن سیستم و تمام عملکردهای آنها برای دستیابی به یک هدف به هم مرتبط هستند: یک خوراک تمام شده ایمن و متعادل. برخی از عواملی که بر این پویایی تأثیر می‌گذارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.