استفاده از رنگ مو مارال مردانه به عنوان جوهر خودکار در فیلیپین

استفاده از رنگ مو مارال مردانه در بین هر دو جنس بسیار رایج است، امروزه میلیون ها نفر از آن استفاده می کنند. رنگ آمیزی مو نه تنها توسط متخصصان، بلکه یک روش زیبایی محبوب در خانه نیز انجام می شود. مو از ریشه و ساقه تشکیل شده است.

شفت دارای سه لایه است: کوتیکول متشکل از سلول های بی رنگ محکم بسته بندی شده، قشر حاوی رنگدانه های رنگی طبیعی است که رنگ را تعیین می کند و بصل النخاع یک هسته توخالی.

عوامل رنگ آمیزی رنگ طبیعی را حذف می کنند یا رنگ جدید اضافه می کنند یا هر دو را انجام می دهند. برای رنگ دائمی، محصول باید به کوتیکول نفوذ کند تا رنگ را در قشر پوست رسوب کند یا حذف کند.

قبلاً از رنگ موی طبیعی استفاده می شد، اما امروزه با توجه به پیشرفت در صنعت آرایشی و بهداشتی، انواع مختلفی از آن ساخته شده است.

سه نوع موجود، رنگ‌های موقتی هستند که حاوی مولکول‌های بزرگی هستند که برای نفوذ بسیار بزرگ هستند و فقط شفت را می‌پوشانند. نیمه دائمی با مولکول های کوچک حاوی آمین های معطر، باعث تورم شفت می شود.

کوتیکول را بالا می برد و اجازه می دهد وارد قشر شود و در نتیجه آن را رنگ آمیزی می کند. رنگهای اکسیداتیو با کوچکترین مولکولها دائمی هستند.

آمین‌های معطر، کوتیکول را متورم می‌کنند و به پراکسید هیدروژن و رنگ اجازه می‌دهند به قشر مغز نفوذ کنند که رنگ را از بین می‌برد و مو را روشن می‌کند که تا زمانی که مو رشد کند، باقی می‌ماند.

عامل قلیایی کننده (آمین های معطر)، پارافنیلن دیامین یا تولوئن-2،5-دیامین، مهم ترین ترکیبات این فرمولاسیون ها هستند.

از پوست جذب می شود و در نتیجه باعث ایجاد درماتیت آلرژیک اثرات سیستمیک شامل آنژیوادم، رابدومیولیز، سمیت کلیوی و قلبی است. این جهش زا و سرطان زا است اما یک تراتوژن شناخته شده نیست.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.