از تخمه کدو در خوی می توان برای روشن کردن شومینه استفاده کرد

مردم اغلب به تخمه کدو در خوی به عنوان “pepitas” اشاره می کنند که در اسپانیایی به معنای “دانه کوچک کدو” است. این ویژگی بخشی از مجموعه مقالاتی در مورد فواید غذاهای محبوب برای سلامتی است.

این مقاله به فواید احتمالی تخم کدو تنبل برای سلامتی، محتوای غذایی آنها، نحوه استفاده از آنها در رژیم غذایی افراد و خطرات احتمالی آنها برای سلامتی می پردازد.

این دانه ها همچنین سرشار از اسیدهای چرب غیر اشباع و آنتی اکسیدان هایی مانند سلنیوم و بتا کاروتن هستند. علاوه بر این، آنها منبع بالایی از آهن هستند.

یک فنجان دانه کدو تنبل حاوی 9.52 میلی گرم آهن است که بخش قابل توجهی از 18 میلی گرم مقدار توصیه شده روزانه (RDA) است. علاوه بر این، سطوح پایین منیزیم خون با افزایش خطر پوکی استخوان در زنان یائسه ارتباط دارد.

افراد از تریپتوفان برای درمان بی خوابی مزمن استفاده می کنند زیرا بدن آن را به سروتونین، هورمون “احساس خوب” یا “آرامش بخش” و ملاتونین تبدیل می کند. “هورمون خواب”

بر اساس تحقیقات، مصرف 1 گرم یا بیشتر تریپتوفان قبل از خواب می تواند کیفیت خواب را بهبود بخشد. مردم به طور سنتی از دانه کدو تنبل به عنوان یک ماده تقویت کننده جنسی استفاده می کردند.

این دانه ها همچنین سرشار از روی هستند که می تواند برای باروری مردان مفید باشد. بر اساس یک منبع معتبر در سال 2018، این می تواند کیفیت و کمیت اسپرم را بهبود بخشد.

یک مطالعه در سال 2019 نشان داد که عصاره دانه کدو تنبل می تواند برای افراد مبتلا به هیپرپلازی خوش خیم پروستات، نوعی بزرگ شدن پروستات که می تواند باعث ایجاد مشکل در ادرار شود، مفید باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.